Kiralama Şartları

EHLİYET VE YAŞ

Kiracının kira sözleşmesi sırasında 21 yaşını doldurmuş, yerli veya geçerli uluslararası en az 2 yılık

ehliyete sahip olması gerekmektedir.

KİRALAMA SÜRESİ

En az 1 gündür. Haftalık, Aylık veya yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

FİYATLAR

Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde)

muafiyetli rent a car sigortası dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. Kiralamalarımız sınırsız km dir.

ÖDEME VE DEPOZİT

Araç tesliminde nakit veya Kredi Kartı ile toplam araç kira bedeli tahsil edilir.

Araç tesliminde Kiralayan aktif bir Kredi Kartını beyan etmek zorundadır. Araç Kira başlangıcında kiralama bedeli hariç 300TL provizyon alınır.

SİGORTA

 • Tüm araçlarımız son model olup Rent A Car kaskoludur.
 • Sitemizde belirtilen fiyatlara Rent A Car - Oto Kiralama Sigorta ücreti dahil, muafiyetli sigorta ve mini sigorta ücretleri dahil değildir.
 • Lastik, Cam, Far, Mini sigorta, Genç sigortası sitemizde belirttiğimiz Oto kiralama ücretlerine dahil değildir.
 • Sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza raporu ve alkol raporunun kaza yerinden ayrılmadan polis tarafından alınması ve 48 saat içinde en yakın ofisimize ulaştırılması, aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Fiyatlara araçların , yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Hırsızlık Sigortası fiyatlarımıza dahildir, Hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için aracın anahtarının aracı kiralayan kişide olması gerekmektedir. Anahtarı aracın üzerinde unuttuğunuz durumda araç çalınırsa aracın bedelini ödemekle yükümlü olursunuz.Kiraladıgınız araç Mir'in sigorta güvencesi altındadır ancak Mir sigortlarında 1900 TL muafiyet vardır.Kaza veya maadi hasar durumunda,sürücü kusurundan bagımsızolarak hasar tamirinin 1900 TL ye kadar olan kısmı kullanıcı tarafından karşılanır.

TESLİM VE BIRAKMA

Yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması durumunda rezervasyon formunuzda belirttiğiniz yerde ve zamanda Mir RENT A CAR personeli sizi karşılar ve aracınızı teslim eder.

TRAFİK CEZALARI

OGS-HGS geçişleri ve trafik cezalarının tamamı müşteriye aittir. Bu cezalar şirkete daha sonra tebliğ edilse dahi müşteri kiralama dönemi içerisindeki OGS-HGS gişeleri ve tüm trafik cezalarından bizzat sorumludur.

Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.

Araç Teslim ve İade Şartları

Kiralık aracı şehirlerde ofisimiz veya adresinizden, havaalanlarından teslim/iade yapabilirsiniz. Şehir sınırları dışında teslimat ve iade yapılacaksa, en yakın Mir ofisinden kilometre başına 1,20 TL ücret alınır.

Geç İade: Araç kontratta belirtilen iade saatinden daha sonra döndüğünde, 1 saate kadar olan gecikmelerde önceden haber verilip tarafımızdan onaylandığında ek ücret alınmaz. 1 saat veya daha üstü gecikmelerde her gecikilen saat için saat başına günlük kiralama ücretinin 1/5 i kadar ek ücret tahsil edilir. 5 saat ve üzeri gecikmelerde ekstra gün ücreti tahsil edilir. Kiralayan haber vermeksizin aracı geç iade edemez ve ilgili ofisin onayı olmadan kira süresini uzatamaz. Mir Rent A Car aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.

Erken İade: Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.

Kiralama Şartları

Kira Anlaşması Hüküm ve Şartları

İşbu anlaşma ile kiralayan ön sahifede tarif edilen vasıtayı bu anlaşmada yer alan hüküm ve şartlarla kiracıya bu şartları kabul etmekle vasıtayı kiralamıştır. 

Kiracı ,vasıta stepnesi; tüm lastikleri,vasıtaya ait belgeleri, aksesuarları ve teçhizatı ile teslim almış olup,ön sahifede belirtirler.Günde ve kiralayanın istediği üzerine daha erken bir tarihte iade ve teslim edecektir.
Kiracı arabayı iyi ve sağlam durumda teslim almıştır ve kira süresi içinde tüketilen yakıt kiracıya aittir.


Vasıta aşağıdaki amaçlar için kullanılmayacaktır;


 • Gümrük mevzuatı ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınmasında,
 • Açık ve gizli gelir karşılığı yolcu ve yük taşınmasında,
 • Her hangi bir vasıtayı çekmek ve itmekte,
 • Alkol ve uyuşturucu madde almış şekilde,
 • Kiralayanın izni dışında Türkiye dışında
 • Yük ve yolcu bakımından fabrikanın koyduğu sınırlar dışında,
 • Kiracı, kiralayanın isteği üzerine aşağıdaki belirtilenleri ödemekle yükümlüdür.

 • Ön sahifede belirtilen miktarlar üzerinden gündelik ücret kasko, sigorta, muafiyet primi, ferdi kaza sigorta ücreti ve diğer ücretler,
 • Araç Bandırma dışında bir yere bırakılmışsa kiralanan yere kadar olan ücret
 • K.D.V. vs. diğer tahakkuk edecek vergiler,
 • Kiralama süresi içersinde trafik cezaları
 • Çarpışma ve devrilmesi neticesindeki kiralayanın yapacağı masraflar.
 •  

  Kiracı kendisi veya bir başkası tarafından kira süresi içersinde veya vasıtaların kiralayana iadesinden sonra vasıtanın içersinde veya üzerinde bırakılan depolanan veya taşınan herhangi bir malın kaybında veya hasarlanmasından doğacak herhangi bir sorumluluktan (bunlarla ilgili masraflar dahil) kiralayanı şimdiden ibra etmiştir. 
  Kiralayan vasıtayı bakımlı arızasız bir vaziyette kiracıya teslim edecek ve vasıtadaki herhangi bir mekanik arıza ve hatada doğabilecek veya bunların sonucu olabilecek bir zarar veya hasarda sorumlu tutulmayacaktır. Kiracı kullanmadığı zamanlarda vasıtayı daima kilitli tutacaktır.
  Kiracı, kira süresi içersinde vasıtanın periyodik bakımını yaptırmaya mecburdur.
  Vasıtanın arızalanması halinde kiracı derhal kiralayana haber verecektir. Tamir paraları kiralayan tarafından önceden izin verilmesi halinde kabul edilir.

  Kasko Sigortasına Uygulanacak Esaslar;

 • Kiracı kaza durumunda aracın yerini değiştirmeden en yakın karakol, trafik veya jandarmaya haber verecek, kesinlikle alkol ve kaza raporu alınacaktır.
 • Aracı kullanan alkollü olmayacaktır. Alkollü araç kullanımı halinde kasko sigortası geçersiz sayılacağından ve sigortanın hasarı karşılanamayacağından araçta meydana gelen hasar kiracı tarafından karşılanacaktır.

 • Kiracı kasko sigortası koşullarında uygun işlemleri tekemmül ettirdiğinde, sigorta işleminden karşılanan meblağ için sorumlu olmayacak, sigortaca karşılanmayan hasar bedeli ile kazanç kaybı günlük tarife üzerine kiracı tarafından karşılanacaktır.
 • İşbu anlaşmadan doğacak ihtilaflarda Bandırma Mahkeme ve İcra daireleri yetkilidir.

  Kiralama Bilgileri

  Kiralama Yaşı;
  En az 2 yıllık ehliyet sahibi olması yeterlidir.
  Kiralama Süresi
  En az 24 saattir. 3 saati aşan gecikmelerde 1 tam gün, 3 saate kadar olan gecikmelerde ise kiralama ücretinin 1/5′i tahsil edilir.
  Sigortalar
  Mir Oto kiralama, gerek kanunların gerektirdiği şekilde ve gerekse müşterilerin tercihleri doğrultusunda sigortalama işlemlerini yapar. Bu nedenle; kanun gereği zorunlu sigorta kapsamında olan Trafik Sigortası, güven ve emniyet sağlamaya yönelik hazırlanan Hasar Sorumluluk (kasko) Mir Oto Kiralama tarafından yaptırılmaktadır.
  Fiyatlara Dahil Olan Ve Olmayan Konular
  Fiyatlara, araçların günlük 300 kilometrede kullanım hakkı, teknik bakım giderleri, Kasko ve Hırsızlık Sigortası dahildir. Akaryakıt, Tek-Yön ücreti, Teslim Etme/ Teslim alma ücreti ile %18 KDV ayrıca Hesaplanır.
  Trafik Cezaları
  Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içersinde kabul edilir. 
  Sürücü Belgesi
  Ticari araç grupları için en az 2, diğer gruplar için en az 1 yıllık geçerli ehliyet sahibi olunması zorunludur.
  Ödeme Şekilleri
  Nakit veya Mir Oto tarafından kabul edilen bir kredi kartıyla ödeme yapılabilir.
  İlave Sürücüler
  Araç, sözleşmede yer alması kaydıyla, 2. sürücü tarafından kullanılabilir. Ek bir ücret söz konusu değildir. Kiralanan aracı, sözleşmede isimleri yazılı kiracı ve eğer istenmiş ise 2. sürücünün dışında kimse kullanamaz.
  Kaza Veya Çalınma Durumu
  Herhangi bir kaza veya aracın çalınma durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3. şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Daha fazla bilgi için bizden bilgi alabilirsiniz.
  İletişim Bilgilerimiz İçin ...
  Teslim Etme/ Teslim Alma
  Bandırma dışındaki yerlerde ve 5 günden kısa süren kiralamalarda Bandırma merkez dahil olmak üzere Teslim Etme/ Teslim Alma ücrete tabidir.
  Yurt Dışına Çıkma
  Araçlar Türkiye sınırları dışında kullanılamaz.

  Hızlı Rezervasyon

  Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz. Bandırma Araba kiralama

  Merkezi Lokasyonlar

  Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz. Bandırma araç kiralama

  Ekonomik Fiyatlar

  Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın. Bandırma oto kiralama

  7/24 Destek

  7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bandırma rent a car